Szkolenie z nauki kodowania w Mielcu

Szkolenie z nauki kodowania w Mielcu

Cóż to było za spotkanie! Sobotnie przedpołudnie było niezwykle intensywne i pełne energii. 24 lutego 2018 roku zorganizowaliśmy szkolenie z nauki kodowania w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, w którym uczestniczyli nauczyciele z Mielca i okolic. 

2 grupy, 4 godziny intensywnej pracy i grupa prawie 30 nauczycielek – tak w postaci liczb można opisać szkolenie, które odbyło się w Mielcu. We współpracy z Fundacją Wspierania Edukacji i Rozwoju EDU uczyliśmy, w jaki sposób wykorzystywać maty edukacyjne w przedszkolach i szkołach podstawowych. Każde takie spotkanie to wielka motywacja, ale i kopalnia fantastycznych pomysłów.

Agnieszka Szefer-Trela, która prowadziła warsztaty, przedstawiła Paniom zasady pracy z matami edukacyjnymi na przykładzie KodujMaty oraz zaproponowała konkretne przykłady gier i zabaw. Panie z wielkim entuzjazmem brały udział w zajęciach, a – co najlepsze – same wychodziły z propozycjami swoich własnych scenariuszy. Właśnie to jest jedną z największych zalet KodujMaty – belfrów ogranicza tylko ich kreatywność w tworzeniu nowych gier.

W spotkaniu wzięły udział opiekunki z przedszkoli, nauczycielki polskiego, angielskiego, matematyki, geografii i wielu innych przedmiotów. Każda z Pań przyznała, że KodujMata idealnie sprawdziłaby się podczas prowadzonych przez nią zajęć. Dla nas to prawdziwy miód na uszy i niezwykła motywacja do dalszego działania.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom oraz Pani Annie Piękoś z Fundacji Edu. Mielec, jako pierwsze miejsce naszych spotkań, spisał się znakomicie, co możecie zobaczyć na zdjęciach. Wielkie Brawa!

Share this post